دپارتمان IT

امروزه فناوری اطلاعات به عنوان یکی از فناوری های نوین بشری، در حال تاثیر گذاری بر روی تمام جنبه های مختلف زندگی اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی جوامع می باشد . در همین مسیر فناوری اطلاعات با ورود خود به سازمان ها نیز تاثیرات فراوانی بر حوزه های مختلف عملکردی سازمان بالاخص مدیریت منابع انسانی سازمان ها داشته است که این امر موجب گردیده که مدیران سازمان ها توجه ویژه ای را در خصوص بهره گیری و نیز مدیریت هر چه بهتر فناوری اطلاعات در سازمان خود مبذول دارند. در حال حاضر واحد های IT در یک سازمان و شرکت علاوه بر حفظ و نگهداری سیستم های رایانه ای، شبکه ها و سخت افزار های به کار گرفته شده در سازمان بخش عمده ای از توان خود را صرف توسعه بهره برداری های سازمان از فناوری های نوین در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات می نمایند . واحد های IT با به کار گیری فناوری اطلاعات در سازمان موجب افزایش دقت و سرعت عملکرد های گوناگون سازمان شده همچنین اطلاع رسانی گسترده، ارزیابی دقیق و کنترل سازمان را ممکن می سازند.

یکی دیگر از جنبه های مثبت دایر نمودن واحد های IT در سازمان و به دنبال آن بهره گیری هر چه بهتر و بیشتر از فناوری اطلاعات در سازمان عبارت است از تغییرات مثبت در اجرای فرایند های سازمانی که در این میان به مهمترین این فرایند ها اشاره می گردد . واحد فناوری اطلاعات در سازمان بستر مناسب برای مکانیزه شدن فرایندهای سازمان را فراهم می آورد، سرعت و دقت انجام فرایندهای سازمان را افزایش می دهد، مشاغل مجازی و همکاری های راه دور را ممکن می سازد، تعاملات سازمان را افزایش می دهد، بازخورد های فوری تعاملات را سرعت می بخشد، مدیریت دانش را در سازمان محقق می نماید، محاسبات مالی و ... را بدون خستگی و وقفه به انجام می رساند و نهایتا اینکه اطلاعات را در سطوح مختلف سازمان به اشتراک می گذارد.

 

 

 

 

وظائف دپارتمان IT موسسه زبان پلاس:

 

  • انجام تعاملات تحت وب درون و خارج از شرکت
  • بررسی و پاسخ به درخواست های مدیران و کارکنان 
  • پشتیبانی نرم افزاری از کلیه نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده در شبکه و مراکز (شامل اتوماسیون اداری، وب سایت، حضور و غیاب، حسابداری حقوق و دستمزد و ... )
  • نصب ، تنظیم و تغییر نرم افزارهای شبکه، بانکهای اطلاعاتی و سایر سیستم ها
  • نگهداری و مدیریت شبکه
  • رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری کلیه سیستم های رایانه و شبکه

 

مشاوره آنلاین ثبت نام
Call Now